Funkcje i informacje o programie do faktur

Bezpieczeństwo danych
Najważniejszym aspektem w tego typu systemach jest bezpieczeństwo. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby Państwa dane nie trafiły w niepowołane ręce. Wszystkie użyte rozwiązania są autorskie, co uniemożliwia dostęp do kodu osobom trzecim. Ponadto wszystkie operacje od momentu logowania włącznie, są szyfrowane za pomocą certyfikatów bezpieczeństwa SSL.
Dlaczego aplikacja internetowa jest bezpieczniejsza od stacjonarnej?
Wszystkie dane są trzymane w szczelnie zamkniętych serwerach, gdzie wykonanywane są kopie zapasowe w czasie rzeczywistym. Aplikacje działające stacjonarnie na komputerze, są podatne na działania osób trzecich, virusów, itp. Bardzo często przy konieczności zmiany systemu operacyjnego, np z powodu złośliwego oprogramowania, traci się wszystkie dane - dokumenty, kontrahenci, etc. W przypaku aplikacji sieciowych nie ma się co bać o utratę jakich kolwiek danych.
Informacje w bazie danych dodatkowo są szyfrowane metodą AES 256bit, a rekordów nie można ze sobą połączyć ze względu na brak jawnych relacji.
Dokumenty
Rodzaje dokumentów
- Rachunki (dla niepłatników VAT)
- Faktury
- Faktury Marża
- Faktury PROFORMA
- Faktury Korekta
- Dokumenty Wewnętrzne
Przechowywanie / Wysyłanie
Aplikacja generuje dokumenty w uniwersalnym formacie .PDF, dzięki czemu możesz zapisać je na dysku w komputerze lub wysłać je do swoich kontrahentów prosto z systemu.
Drukowanie
- pojedyńczo orginał, kopia lub bez oznaczenia o/k
- oryginał i kopia na raz lub bez oznaczenia x2
- wszystkich faktur z miesiąca
- zestawienia miesięcznego
Oznaczenia dokumentów
Aby łatwiej zarządzać swoimi dokumentami, możesz oznaczyć każdy z nich wybranym przez siebie kolorem, np. oznaczyć faktury nieopłacone lub niedostarczone.
Słowniki
Słowniki są niczym innym jak własną bazą danych kontrahentów, produktów i usług. W trakcie tworzenia nowego dokumentu możesz np. wybrać kontrahenta z listy wcześniej dodanych lub dodać nowego i od razu wstawić jego dane do tworzonego dokumentu. Dla tych, którzy mają dużą liczbę pozycji w słowniku, przygotowaliśmy przydatną funkcję szybkiego wyszukiwania.
Personalizacja
Wielkim atutem aplikacji jest możliwość dostosowywania przydatnych funkcji do swoich potrzeb.
Zmiana wyglądu dokumentów
Możliwość wgrania własnego logo, wzoru papieru firmowego lub wybór jednego z dostępnych szablonów.
Ustalenie własnej numeracji
Przystosowanie sposobu numeracji dokumentów, wg własnych upodobań
Definiowanie oznaczeń
Dodawanie własnych oznaczeń dokumentów poprzez kolory podświetlania ich na liście
a także możliwość definiowania własnych: jednostek miar, rodzajów płatności, terminów płatności
Pulpit nawigacyjny
Praktyczny pulpit nawigacyjny umożliwia Ci dostęp do najważniejszych informacji już na wstępie.
Lista faktur nieopłaconych
wyświetlanie faktur oznaczonych jako nieopłacone, sortowanie faktur w kolejności: 1. nieopłacone po terminie, 2. nieopłacone z nieprzekroczonym terminem
Notatnik
Małe, czasem niedoceniane, ale za to bardzo przydatne narzędzie, które pozwoli Ci np. na zapisanie informacji dotyczących kontrahentów.
Podsumowanie roczne
Wykaz obrotów miesięcznych z bieżącego roku w formie tekstowej oraz graficznej (wykres), z możliwością szybkiego drukowania zestawień miesięcznych.
Co nowego na forum
Podsumowanie liczba nieprzeczytanych tematów oraz wiadomości od poprzedniej wizyty.
Informacje o koncie
Najważniejsze informacje dotyczące konta - dane firmy, staż w systemie, ważność konta oraz liczba kontrahentów (w słowniku)
Pomoc techniczna 24h - forum
W przypadku sugestii dotyczących funkcjonowania systemu, problemów związanych z jego obsługą, udostępniliśmy forum, na którym zarówno administratorzy, jak i użytkownicy mogą wyrazić swoje zdanie lub podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Aktualności
 • 2303.12 Dobijamy do 1000!
  Dzisiaj zarejestrował się nasz 800. użytkownik. Życzymy wielu wartościowych faktur!
 • 0302.13 Ze względu na problemy z obliczaniem cen netto / brutto związane z zaokrąglaniem do drugiego miejsca po przecinku, wprowadziliśmy wybór rodzaju wprowadzania (netto czy brutto) na początku formularza
 • 1001.13 Automatyczne wyszukiwanie kontrahenta - podczas wpisywania danych kontrahenta podczas wystawiania faktury, system automatycznie przeszuka bazę wystawionych wcześniej faktur oraz słownika i przedstawi podpowiedzi.
 • 0201.13 Wszystkich użytkowników informujemy, iż uaktualniliśmy program do faktur, dopasowując go do nowych przepisów. Nastąpiły następujące zmiany:
  - brak słowa VAT po słowie Faktura,
  - z faktury VAT Marżna usunięto słowo Marża, dodano w uwadze automatyczny dopisek "Podatek rozlicza nabywca",
  - data sprzedaży została zamieniona na: 'data dokonania dostawy', 'data zakończenia dostawy', 'data wykonania usługi','data otrzymania zapłaty',
 • 0605.12 Rodzina fakturki24.pl rośnie w siłę!
  Witamy 500. użytkownika i życzymy pomyślności w biznesie!
 • 2303.12 Dzisiaj w nocy przeprowadziliśmy migrację serwisu na nowy, szybszy serwer, co w znacznym stopniu poprawiło jakość funkcjonowania serwisu.
 • 1803.12 Miło nam poinformować, iż poprawiliśmy działanie systemu dynamicznie zapisującego edytowany dokument.
 • 2502.12 Kolejne funkcje w programie, dodaliśmy możliwość dodawania krótkich notek do dokumentów oraz definiowanie różnych nr kont w zależności od walut.
 • 0211.11 No i stało się! Uruchomiliśmy najnowszą, 3. wersję systemu fakturki24.pl. Rewolucja na tyle duża, że szykowana od ponad roku. Gruntowne badania wydajności i funkcjonalności starego systemu pozwoliła nam na przygotowanie kompletnie nowego, zbudowanego całkowicie od zera programu do faktur online. Dodaliśmy szereg nowych i (mamy nadzieję) przydatnych funkcji. Po zalogowaniu się do serwisu użytkownicy uzyskują dostęp do forum, gdzie zarówny my jak i inni mogą pomagać sobie na wzajem. Życzymy wielu wartościowych faktur!