FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czy aplikacja internetowa jest bezpieczna?
TAK! Jest często bezpieczniejsza od stacjonarnej, ponieważ przesyłane jak i przechowywane dane zabezpieczone są wieloma narzędziami, jak np. certyfikaty bezpieczeństwa SSL, szyfrowanie danych w bazie metodą AES-256bit. Dodatkowo, program internetowy nie jest narażony na utratę danych w momencie awarii komputera użytkownika.
Co jest potrzebne aby korzystać z programu?
Podstawowe wymagania: komputer z przeglądarką internetową (polecamy: Mozilla FireFox, Google Chrome, Opera. NIE POLECAMY INTERNET EXPLORERA), dostęp do internetu.
Gdzie mogę korzystać z aplikacji i czy są ograniczenia czasowe?
Z programu fakturki24.pl można korzystać 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca na ziemi, gdzie tylko mamy dostęp do komputera z internetem. Dużą wygodą staje się fakt, że możemy np. wystawić fakturę VAT klientowi będąc u niego w biurze.
Czy otrzymam Fakturę VAT za korzystanie z systemu www.fakturki24.pl?
TAK. Po zaksięgowaniu płatności faktura jest automatycznie generowana, a następnie przesyłana do klienta drogą elektroniczną, na przypisany do konta adres e-mail.
Czy mogę umieścić własne logo na dokumencie?
TAK. System umożliwia wgranie własnego logo lub całego papieru firmowego. Dzięki czemu można spersonalizować swoje faktury.
Czy otrzymam pomoc, jeżeli będę miał problemy z użytkowaniem systemu?
TAK. System został rozbudowany o mini forum, na którym zarówno administratorzy udzielają odpowiedzi na pytania użytkowników, jak i sami użytkownicy pomagają sobie nawzajem.
Aktualności
 • 2303.12 Dobijamy do 1000!
  Dzisiaj zarejestrował się nasz 800. użytkownik. Życzymy wielu wartościowych faktur!
 • 0302.13 Ze względu na problemy z obliczaniem cen netto / brutto związane z zaokrąglaniem do drugiego miejsca po przecinku, wprowadziliśmy wybór rodzaju wprowadzania (netto czy brutto) na początku formularza
 • 1001.13 Automatyczne wyszukiwanie kontrahenta - podczas wpisywania danych kontrahenta podczas wystawiania faktury, system automatycznie przeszuka bazę wystawionych wcześniej faktur oraz słownika i przedstawi podpowiedzi.
 • 0201.13 Wszystkich użytkowników informujemy, iż uaktualniliśmy program do faktur, dopasowując go do nowych przepisów. Nastąpiły następujące zmiany:
  - brak słowa VAT po słowie Faktura,
  - z faktury VAT Marżna usunięto słowo Marża, dodano w uwadze automatyczny dopisek "Podatek rozlicza nabywca",
  - data sprzedaży została zamieniona na: 'data dokonania dostawy', 'data zakończenia dostawy', 'data wykonania usługi','data otrzymania zapłaty',
 • 0605.12 Rodzina fakturki24.pl rośnie w siłę!
  Witamy 500. użytkownika i życzymy pomyślności w biznesie!
 • 2303.12 Dzisiaj w nocy przeprowadziliśmy migrację serwisu na nowy, szybszy serwer, co w znacznym stopniu poprawiło jakość funkcjonowania serwisu.
 • 1803.12 Miło nam poinformować, iż poprawiliśmy działanie systemu dynamicznie zapisującego edytowany dokument.
 • 2502.12 Kolejne funkcje w programie, dodaliśmy możliwość dodawania krótkich notek do dokumentów oraz definiowanie różnych nr kont w zależności od walut.
 • 0211.11 No i stało się! Uruchomiliśmy najnowszą, 3. wersję systemu fakturki24.pl. Rewolucja na tyle duża, że szykowana od ponad roku. Gruntowne badania wydajności i funkcjonalności starego systemu pozwoliła nam na przygotowanie kompletnie nowego, zbudowanego całkowicie od zera programu do faktur online. Dodaliśmy szereg nowych i (mamy nadzieję) przydatnych funkcji. Po zalogowaniu się do serwisu użytkownicy uzyskują dostęp do forum, gdzie zarówny my jak i inni mogą pomagać sobie na wzajem. Życzymy wielu wartościowych faktur!